Kadın orgazmı – iyileşme evresine

Dişi doruğun dört evresi
Orgazm hakkındaki konuşurken cinsel doruk noktasına erişmek anlama gelir. Kadınlar ve erkekler orgazm değişik şekilde yaşarlar.

Sırasında orgazm , cinsel temas zirve gerçekleştiren kuvvetli bir anlamı yoktur. Kadının ve erkeğin (Gizli) erojen bölgeleri  Gibi erkek orgazm ve dört evrede kadın orgazm ayrılır.

Faz 1: uyarma adımı
Bir orgazm ulaşmak için evvel uyarma adımı başlatılmalıdır. Cinsel uyarılma , erotik fikir ve ya erojen bölgeler üzerindeki dokunuşlardan kaynaklanır . Bu süreçte, genital bölümde biriken kan var.

Bir kadındaki cinsel heyecan, vajinanın nemli olması ve arka alanda artmasıdır. Buna ek olarak, labia hafif açılır ve uterus artar, bu da pelvise yükselir .

Aynı şekilde, kadının göğsü daha dokunmaya duyarlı bir hale gelir. İşte dik olan dik memeler . Ayrıca, labia ve klitoris şişer. Buna ilave olarak, kalp atışı ve solunum hızlandırılır.

Faz 2: Yaylak faz
Orgazmın ikinci evresi plato fazı olarak adlandırılır. Bu, ön bölümü daralırken, arka bölümü genişleyen vajinanın tıkanmasına neden olur. Kadının ve erkeğin erojen bölgeleri  Buna ilave olarak, vücudun bu evresinde duyusal odaklanma ile bütün genital ortam şişer.

Kadının solunumu daha süratli ve daha çabuk yaklaştığında, kasları gerginleşiyor . Ek olarak, klitoris dikilir, halbuki labia her vaktinden 2-3 kat daha büyüktür. Böylece kadın vücudu vajinal ilişki için hazırdır.

Aşama 3: orgazm fazı
Sonunda üçüncü aşamada orgazm meydana gelir. Bu, vajinanın, sfinkterin ve uterusun iki ila dört saniye uzun kas kasılmaları ile fark edilir.

Kas kasılmaları yoluyla uterus düzleşir, böylece adam spermleri emmek amacıyla boş meydan yaratılır .

Vajinanın ön kısmında, spermlerin rahmale ulaşmasına müsaade eden başka ritmik kas kontraksiyonları bulunmaktadır . Kadın, orgazmik faz süresince sıcaklık ve gevşeme hissi yaşar. Fakat daha fazla orgazm da olabilir.

Aşama 4: Kurtarma adımı
Son adıma kurtarma safhası denir. Cinsel organlar üstündeki şişmeler, kaslar rahatlarken yaklaşık 30 dakika sonra geri rotatif. Dahası, uterus, klitoris ve vajina normal pozisyonlarını kazanır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
367 okuma
28 Ocak, 2018

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?