Cinsel ilişki sırasında Yasanan Doruk Noktası ( orgazm )

Orgazm cinsel uyarılma ve gerginlik kadar yoğun bir yoğunluk hissi verir ve büyük rahatlama ve memnuniyetle sona erer. Kadın orgazmı  iyileşme evresine Genellikle cinsel ilişkide veya mastürbasyon sırasında cinsel doruğa denir.

Kadınlar ve erkekler arasındaki farklılıklar

Erkek veya kadının orgazm, Kadın orgazmı  haline gelmesi için cinsel organlarının dolaşımı arttırılmalıdır. Orgazm sırasında kaslar istemsiz olarak sözleşme yaparlar; sonra cesetler tekrar rahatlar.

 

Erkek orgazmı

Adam genellikle ek uyarı olmadan orgazm gelir. Bununla birlikte, sevecenlik veya prostat uyarımı , orgazmı hızlandırabilir veya yoğunlaştırabilir. Çoğu ejakülasyon gerçekleşir; Bununla birlikte, bu da olmayabilir.

 

doruk sonra olan hormonlar dağıtılan yorgunluk etkisi.

 

Kadın orgazm

Kadın genellikle G bölge gibi erojen bölgelerinde uyarılınca orgazm oluyor . Doruktan sonra kadının içinde bulunduğu aşama tam tersi: İşte sağ uyanmış olan hormonlar.

 

Eşzamanlı ve gecikmiş orgazm

Bir eş zamanlı orgazm çok çiftin arzusu; Birkaç ipucu ile bu işe yarayabilir, ancak kolay değildir. Doruk noktasını ertelemek de mümkündür ; Özel pelvik taban egzersizleri kullanılması önerilir.

Bazı insanlar, aktif cinsel yaşama rağmen yaşamlarında bir orgazm yaşamış olmamışlardır. Bu ne kötü, ne de anormal. Uyarıcı her insanda farklı çalışır, bu yüzden doruğa ulaşmak için herhangi bir battaniye ifadesi edemezsiniz.

 

Bununla birlikte, bazı zihinsel ya da fiziksel bozukluklar cinsel doruğa neden olabilir 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
274 okuma
28 Ocak, 2018

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?