El Bakımı İpuçları ve Püf Noktaları

Özellikle kışın deride dış hava soğuk hava ve içerisindeki ısıtma havası vasıtası ile hızlı bir şekilde kurur. Bu amaçla zengin kremler bilhassa önemlidir.
Temizlik amacıyla her zaman eldiven giymelisiniz! Temizleme maddeleri cildin tabii yağ tabakasını özellikle güçlü bir durumda yok eder ve elleri kurutur.
Ilımlı sudan geçirin! Sıcak su ısınır, ancak cildi tamamen kurur.
El masajı yalnızca o da kan dolaşımını uyarmak ve erken yaşlanmayı önlemek, rahatlatıcı değildir.
Az ellerini- yıkayın ve ya bir pH-nötr sabun ve ya hafifçe bir temizleme jel kullanma – Bu cilt daha az kurur.
Ellerinizi bir havlu ile ovmayın, çünkü cildi daha fazla tahriş eder. Bunun yerine, dikkatli su sökün.
Kuru ciltler için kan dolaşımı önemlidir. Bu amaçla, kanıtlanmış Trick uygulayarak: eller dolaşımını ikaz eder ve eller yıkanırken arasında süper süratli dönüşümlü sıcak ve soğuk durulama.
Krem kremalı krem. Kuru eller amacıyla mantra budur. Özellikle yıkandıktan sonra daima cildi nemlendirici ile tedavi etmelisiniz.

El kremi – Hangisi doğru?
Stresli ellerde sağ el kremi bulmak önemlidir. Shea yağı veya zeytin yağı benzeri tabii yağlar kışın herhangi bir el kreminde eksik olmaması gereken mühim nemlendiricidir. Özellikle kuru ellerde üre bir bileşen olarak tavsite edilir, tene nemi bağlar. UV ışığının korkunç yaş lekelerine neden olma şansının bulunmaması için, sürat ile emilen ve bir SPF içeren gündüz kremleri kullanılmalıdır. Gece için fazla varlıklı yağlı bir krem ​​kullanabilmeniz mümkün çünkü elleri kullanmazsanız yağ filmi gündüz rahatsız eder. Yumuşak sonuç amacıyla pamuk eldivenleri kremanın üstüne çekin – daha başarılı emer, yatağa dağıtılamaz ve ertesi sabah eller olağanüstü derecede titiz. Son derece parfümlü kremler bir lezzet meselesi ve uyumluluk sorunudur. Hassas ciltler için katiyen onsuz yapmalısınız.

El soyma – okşayan hassas cilt
Bilindiği benzeri soyma, ölü cilt hücrelerini eksfoliye alır ve cildi yeniler. Küçük parçacıklara sürtünerek, kan dolaşımı ikaz edilir ve sıkılaştırıcı ve nemlendirici bir tesir ortaya getirir. Soyma da eller amacıyla hoş karşılanmaz bir bakımtır. Çoğunlukla kırık olan bilhassa kuru eller kötü bir kan dolaşımına neden olurlar. Bir pür dökücü biraz nemlendirici olmalı ve deriyi tahriş etmemesi için çok kaba uygulanmamalıdır. Elde bir kese, kendiniz çok süratli bir şekilde yapabiliyorsunuz – İçeride ne işe yaradığını biliyorsunuz ki ve katkısız naturel içerikler yer ediniyor olmuş olursunuz. Örneğin, zeytinyağı ve şeker veya tuz alıp içerikleri karıştırın ve sonra ellerinizi sanki benzeri masaj yapın. Ardından aşırı miktardaki kese yıkanır ve geriye kalan masaj uygulanır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
250 okuma
31 Ocak, 2018

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?