MobiL Arkadaşlık

Premium Ücretli Mobil İçerik Servisleri

Zil sesleri, logolar, video klipler, oyunlar ve yetişkin içeriği gibi mobil içerik hizmetlerinin çoğu, premium ücret SMS’si kullanılarak satılmaktadır. Bu, SMS yoluyla bir anahtar kelimeyi kısa bir koda göndermeyi içerir, örneğin, cep telefonunda bebek zil sesini almak için bir kerelik R5.00 maliyetle BABY’ye 35050 gönderir. Zil sesleri, 25 yaşın altındakiler arasında en popüler mobil içerik hizmetidir.

Ancak, birinci sınıf SMS hizmetleri, bir servis sağlayıcının mobil servisler için bir abonelik ücretini de ödemesine izin verir – içerik, bir kulübe ait olma veya bir arkadaşlık hizmetine katılma gibi. Bir abonelik hizmeti, bir kullanıcı bir anahtar kelimeyi bir kısa kod gönderdikten sonra devam eden günlük, haftalık veya aylık ücretlendirmeyi içerir.

Cep telefonu abonelik servislerine örnekler

  • Günlük burç almak için 31314’e bir yıldız işareti SMS. Bu servisler her beş günde bir R5.00 ücrete tabidir (yani ayda R30.00).
  • Mobil bir arkadaşlık hizmetine katılmak için 31500 kelimesine FLIRT mesajını gönderin. İlk hafta ücretsiz olmasına rağmen, daha sonra servis ücreti haftalık R7.50 (ayda R30.00 – aylık R37.50).
  • Oyun ve mobil içeriğihaftada bir R15.00 (ayda R60.00 – aylık R75.00) karşılığında indirmek için OYUN kelimesine 39912 mesajını SMS olarak gönderin .

Tüm abonelik hizmetlerinin uymak zorunda olduğu bazı endüstri kuralları vardır, yani: reklam kuralları tüm medya türleri için tanımlanmıştır, bir kullanıcı aboneliği almayı seçtiğinde ilk satın alma işlemi sırasında net bir anlaşma olmalı, cep telefonu yok servis, bir cep telefonu kullanıcısı tarafından izin alınmadan tek bir hizmet için ayda R300.00 üzerinden ücret alabilir, bir mobil servis sağlayıcısının bir kullanıcıya aylık olarak bir hizmete abone olduklarını hatırlatması ve bir kullanıcının sadece aboneliğini iptal etmesi gerekir. SMS’e “DUR” mesajı. AnLık Sohbet Mesaj’Ları Anlık Sohbet,Anlık Sohbet odaları Anlık chat bağlantı.

MobiFm MobiLl Arkadaşlık Hizmetleri

Mobil arkadaşlık hizmetleri, bireylerin SMS mesajlaşmasını, mobil sohbet odalarını veya mobil interneti kullanarak tanışmalarını, flört etmelerini, sohbet etmelerini ve hatta romantik bir şekilde dahil olmalarını sağlar.

Bir randevu servisine kayıt olarak, bir kullanıcı kendi kişisel telefon numaralarına göre saklanan kişisel bir ayrıntıyla (muhtemelen bir fotoğraf dahil) kısa bir profil oluşturur. Bir arkadaşlık hizmetini kullanırken, bir kullanıcı diğer kayıtlı kullanıcılar için aşağıdakileri içeren kriterleri arar: yaş, cinsiyet, cinsel tercih veya konum. Mobil arkadaşlık hizmetleri de prim oranı SMS kullanılarak fatura edilir. Bazıları gönderilen her SMS için faturalandırılır, ancak diğerleri WAP veya mobil İnternet randevu servisine erişim sağlayan abonelik tabanlı hizmetlerdir.

 

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
177 okuma
11 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?