MobiL Fm Bir Sohbet

 

Sohbet etmeye yönelik tavsiyelerin çoğunun ne yapılması gerektiğine odaklanması. Bu yazıda, ertesi gün zorlu sorunlara neden olabilecek sohbet sırasında en kötüsü olan beş şey üzerinde yoğunlaşacağız. Onlara bir göz atalım.

1. Sarhoşken sohbet etmeyin! İçkiden baş döndürücüdüğünüzde ve kendi kendinize kontrolünüz gevşek olduğunda, sizden olmasını dilediğiniz şeylere ya da genel profilinize zarar verebilecek şeyler söyleyebilirsiniz. Unutmayın ki gerçekten diğer tarafta kim olduğunu asla bilemezsiniz.

2. Sohbet arkadaşlarınızla yasadışı içerik paylaşmayın. Kaydedilen kişinin izni olmaksızın yapılan herhangi bir sohbet, izin alınmadan çekilen fotoğraflar ve pornografik içerik, sahip olduğunuz halde kara listede. Birinci neden, bunun kimlerin eline geçeceğini kimin bilmeyeceğini ve bunu kimin paylaşacağıdır. Elektronik Suç Hizmetinin her zaman etrafında olduğunu aklınızın arkasında da bulundurun.

3. Görüşmelerinizin uzun sürmemesi gerektiğini unutmayın. Uzun sohbet, yanlış anlaşılmalara neden olabilir ve bilmemeniz gereken çok fazla bilgiyi açığa çıkarmaktan kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

4. Kopyalama / yapıştırma tamamen otomatik bir harekettir, bu nedenle birçok kişiyle aynı anda konuşursanız çektiğinizi kopyanızın aldığından emin olun. Sohbetci arkadaşınız Bilmek istemediği şeyleri öğrenecek olursa sevmicektir, çünkü onları başka biriyle paylaşıyorsun. Ve elbette sohbet arkadaşlarınızın adlarını karıştırmak için garip bir konuma gelebilirsiniz!

5. Sohbet arkadaşınıza adresinizi göstermeyin veya bir süreliğine evden ayrılmayacaksanız. Günlük programınızın ne olduğunu ve gizli ve kişisel eşyalarınızı nerede sakladığınızı açıklamayın. Bir barda sohbet arkadaşını beklerken başka biri evini soyarsa hiç hoşlanmazsın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
231 okuma
20 Şubat, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?