MobiLFm Anlık Sohbet

Cep telefonu üzerinden erişilebilen çeşitli mobil servis türleri vardır: mobil internet, mobil anlık mesajlaşma, mobil sohbet odaları, mobil içerik servisleri ve arkadaşlık hizmetleri.

Mobil İnternet

Cep telefonları bugün internet tarayıcıları ve geniş renkli ekranlarla donatılmıştır. Bu, bir kişinin World Wide Web’e kolayca erişmesine ve çevrimiçi içeriği indirmesine veya çevrimiçi hizmetlere erişmesine izin verir. Kullanıcılar Google’da arama yapmak, e-posta göndermek veya bir web sitesine erişmek için telefonlarını kullanabilir.

Cep telefonu dostu web siteleri geliştirmek için bir hareket var, yani; Metin ve görüntüleri, bir cep telefonunun küçük ekranlarında okunması kolay bir şekilde düzenlerler. İnsanların çevrimiçi bir sunucudan bir cep telefonuna veri sağlayan mobil servisleri destekleyen WAP (kablosuz uygulama protokolleri) hakkında konuştuklarını duyabilirsiniz. Yine de trend şu an nokta mobi hizmetinden bahsetmek için, web adresinin (veya URL’nin) .mobi içereceği, örneğin: www.MobiLFm.net/mobil .

Bir cep telefonundan internete erişim için faturalama, indirilen veri miktarına bağlıdır (çevrimiçi olarak geçirilen süreye bakılmaksızın). Verilerin fiyatı bir mobil şebeke sağlayıcısı tarafından belirlenir.

Mobil Anlık Sohbet Mesajlaşma Servisleri

Mobil anlık mesajlaşma (MIM) hizmetleri, ICQ, Skype ve Windows Live Messenger gibi çevrimiçi anlık mesajlaşma ile aynıdır. Kullanıcıların metin mesajları kullanarak bir veya daha fazla seçilmiş arkadaş veya kişi ile iletişim kurmasını sağlar. Kullanıcıların cep telefonlarına bir MIM servisi indirmesi veya erişmesi gerekir. Servisi kullanabilmek için kullanıcıların MIM servisine giriş yapmaları gerekmektedir. Bu, anlık mesajların gerçek zamanlı olarak gönderilip okunabileceği ortak bir platform sağlar. Güney Afrika’da en tanınmış MIM Mxit’dir.

Bu mesajlar mobil İnternet üzerinden gönderilir ve mobil İnternet veri ücretlerinin bir parçası olarak faturalandırılır. Metin mesajları çok az veri kullandığından, bu mesajlar SMS mesajlarından çok daha ucuzdur – MIM’in gençler arasında geniş bir cazibesi için bir neden.

Mobil Sohbet Odaları

Birçok MIM servisi anonim sohbet odaları içerir. Bu sohbet odaları, genellikle metin mesajları biçiminde bir grup başka kullanıcıyla bilgi alışverişini içerir. Bazı sohbet odaları, kullanıcıların tanımlayıcı bir fotoğraf göstermesine veya kullanıcıların birbirilerine resim göndermesine olanak tanır. Ancak, çoğu sohbet odası, bir katılımcının gerçek kimliğinin başkaları tarafından bilinmediği anonimdir. Bazı sohbet odaları yönetilir, ancak çoğu değildir. Anonim sohbet odaları genellikle yetişkinlere yönelik tartışma konularına sahiptir ve çoğunda X puanlı ifadeler bulunur.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
168 okuma
11 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?