Popüler IRC Ağları

1.IRC Ağları ve Sunucular

mIRC, dünyadaki diğer IRC ağlarındaki kişilerle sohbet etmek için kullanılabilecek bir IRC istemcisidir. MIRC’yi kullanmak için bir IRC ağına bağlanmanız gerekir. Bir IRC ağı, birbirine bağlı olan bir veya daha fazla IRC sunucusu oluşur. Belirli bir ağdaki herhangi bir sunucuya bağlanarak, aynı kanalları ve insanları göreceksiniz.

MobiLFm IRC ağları dünyanın her yerinden binlerce bağımsız kişi ve kuruluş tarafından oluşturulmakta, sahiplenilmekte ve işletilmektedir ve bu ağlardan binlerce olmasa bile yüzlerce kişi bulunmaktadır.

mIRC, IRC ağlarının ve sunucularının varsayılan listesi ile birlikte gelir. Eski bir sunucu listesi kullanıyorsanız, sunucularınızı en son server.indiriyorsanız indirip MıRc’nin kurulu olduğu klasöre kaydederek güncelleyebilirsiniz .

Bir IRC Ağına Bağlanma

Eğer mIRC için yeni iseniz, burdan başlamak için bir rehber bulabilirsiniz . Kılavuz, bir IRC ağının nasıl bağlanacağı, bir kanala nasıl bağlanacağınız ve ilk mesajınızı nasıl göndereceğiniz dahil olmak üzere, sizi mIRC ve IRC’nin temelleri hakkında bilgilendirir.

MIRC’yi zaten yüklediyseniz, aşağıda listelenenler gibi sohbet bağlantılarına tıklayarak bir ağa da bağlanabilirsiniz. Sohbet bağlantıları hakkında daha fazla bilgiyi buradan bulabilirsiniz .

Popüler IRC Ağları

Ağlar sürekli olarak oluşturulup yok edildiğinden, IRC ağlarının sayısı sürekli değişmektedir. Bazı IRC ağları yıllarca sürerken, diğerleri birkaç ay sonra kayboluyor. Şu anda, daha popüler IRC ağlarından bazıları şunlardır:

2. Sohbet Bağlantıları

mIRC, bir web sayfasındaki normal bir bağlantı gibi çalışan özel bir bağlantı türü olan sohbet bağlantılarını destekler. Birisi bir sohbet bağlantısını tıkladığında, web tarayıcıları daha sonra bir IRC ağına bağlanan ve / veya bir kanala katılan mIRC’yi çalıştırır.

Bir sohbet bağlantısı oluşturduktan sonra, tek yapmanız gereken onu web sitenize yerleştirmek veya bir arkadaşınıza e-postayla göndermek ve sunucunuza bağlanmak ve kanalınızda size katılmak için tıklamanız yeterlidir.

mIRC, varsayılan olarak etkinleştirilmiş sohbet bağlantısı desteğine sahiptir, ancak sizin için çalışmıyorsa, mIRC Options / IRC / Mobilfm,chat iletişim kutusunda etkinleştirebilirsiniz.

Sohbet Bağlantılarına Örnekler

Sohbet bağlantıları, formu alan irc URL protokolünü kullanır:

IRC: //irc.mobilfm.net: bağlantı noktası / kanal anahtarı

Bu, web sitenizde favori IRC kanalınıza giden bir bağlantı eklemenizi çok kolaylaştırır. Bu aynı zamanda arkadaşlarınızın hepsinin aynı ağda ve bir toplantı için kanalda olmalarını sağlamak için en iyi yoldur.

Çeşitli ağlarda #mIRC kanalına yönlendiren bazı örnekler:

irc: //irc.mobilfm.net: 6667 / mIRC
irc: //irc.mobilfm.net/mIRC
irc: // mobilfm / mIRC
irc: /// mIRC mobilfm

Bağlantı bir sunucu adresi belirtirse, mIRC bu belirli sunucuya bağlanmayı deneyecektir. Bağlantı sadece bir ağ adı belirtirse, mIRC kendi sunucu listesinden bu ağ için bir sunucu seçer. Son örnekte olduğu gibi, ağ veya sunucu belirtilmemişse, mIRC geçerli veya en son kullanılan IRC ağınıza bağlanır.

Burada popüler IRC ağlarına sohbet bağlantıları bulabilirsiniz .

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
188 okuma
12 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?