Sohbet Odaları Web Sohbet

İnternetteki Sohbet Odaları: Web Sohbet

Bir tablet klavyesinde sohbet etme / yazma; Resim: İnternet ABC

 1. Çocuğum sohbetlerle nasıl iletişim kurar?

  İnternette, çocuklar çeşitli kanallardan sohbetler yapabilirler. Sohbet, sohbetin “klasik” formu olan web sohbetinde olabilir: Bu, diğer işlevlerden nispeten bağımsız, kendisi için daha fazladır.

  Bu web sohbetleri ek olarak, İnternet üzerinde ebeveynlerin hemen tanıyamayacağı çeşitli sohbet seçenekleri de vardır: Çevrimiçi oyunlar genellikle çok oyunculu oyunlarda ve sosyal oyunlarda sohbetler içermektedir. Sohbet özellikleri, Facebook gibi topluluklarda ve sosyal ağlarda da bulunur.

  Ayrıca bilgisayarınıza yüklenen habercileri veya akıllı telefonlarda ve mobil cihazlarda ayarlanan haberci uygulamalarını kullanarak da sohbet edebilirsiniz. Bunun en iyi bilinen örneği WhatsApp’dır

 2. Çocuğumun kaç yıldır sohbet etmesine izin verilir?

  Sonuç olarak, soru cevaplanamaz. Bir yandan, çocuğunuzun medya, yazma ve okuma becerilerine, diğerine, nerede ve nasıl sohbet ettiğine bağlıdır.

  Çok partili sohbet, yüksek dikkat, hızlı okuma ve yazma gerektirir. Yazılı bir sohbet bu nedenle sadece okuma yaşından uygundur. Bir elçi aracılığıyla iki yönlü bir sohbet veya sizinle ya da güvenilir bir arkadaşınızla ya da akrabanızla ilk e-posta ya da SMS sohbeti, ilkokul çocuklarına giriş olabilir.

  Daha da önemlisi, çocuğunuzun nerede sohbet ettiği ve gerekli güvenlik kurallarını bilip bilmediği ve nasıl kullanılacağını bilmesidir. Sohbet yeni başlayanlar için sadece moderatörlü sohbetler önerilir. Ancak daha sonra, en önemli güvenlik kuralları içselleştirildiğinde, diğer sohbet odaları dikkate alınabilir.

  Evet, güvenli çocuk sohbetleri vardır, örneğin, yan MobiL sohbet, çocuk bir şey  tivi-Treff veya My Kika ait sohbet odası. İyi çocuk sohbetleri her zaman moderatörler tarafından eşlik edilir. 

  Moderatörler içeriğe katılabilir, konuşmayı üstlenebilir veya tamamen ön telaffuz yapabilir. Bu, önceden herkese açık olarak görülmesi gereken sohbet yayınlarını seçmeniz anlamına gelir. Ayrıca, kuralları sohbetten ihlal eden sohbet ziyaretçilerini de yasaklayabilirsiniz. 

  Denetimli konuşmalar için, genellikle denetlenenler zamanın etrafında mevcut olmadığı için, belirlenen zamanlar vardır. Küçük çocuklar, temel olarak, sohbet edilmeyen sohbet odalarında bir giriş almamalıdır. En iyi denetlenen çocuk sohbetleri ve topluluklarına bakılır

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
194 okuma
9 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?