Android Sohbet Nedir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Android Nedir? Robotlardan bahsetmiyoruz. Bu durumda, akıllı telefonlar hakkında konuşuyoruz. Android , Google tarafından geliştirilen, Linux tabanlı popüler bir cep telefonu işletim sistemidir. Android işletim sistemi (OS) telefonları , saatleri ve hatta araba stereolarını çalıştırır. Daha Çok yakından bakalım ve Android’in gerçekte ne olduğunu öğrenelim.

Android Açık Kaynak Projesi
Android, yaygın olarak kabul edilen bir açık kaynaklı projedir . Google, Android platformunu aktif olarak geliştirir, ancak bir kısmını Android’leri cihazlarında kullanmak isteyen donanım üreticileri ve telefon taşıyıcılarına ücretsiz olarak verir. Google, üreticilerin yalnızca işletim sisteminin Google uygulamaları bölümünü de yüklerse ücretlendirir. Android kullanan çoğu (tümü değil) ana cihaz, hizmetin Google uygulamaları bölümünü de tercih eder. Dikkate değer istisnalardan biri Amazon’dur. Kindle Fire tabletleri Android kullanmasına rağmen , Google bölümlerini kullanmazlar ve Amazon ayrı bir Android uygulama mağazası tutar.

Telefonun Ötesinde
Android telefonlara ve tabletlere güç veriyor, ancak Samsung, kameralar ve hatta buzdolapları gibi telefon dışı elektronikler üzerindeki Android arayüzlerini denedi . Android TV Android’i kullanan bir oyun / akış platformdur. Papağan bile Android ile dijital fotoğraf çerçevesi ve bir araba stereo sistemi yapar. Bazı cihazlar açık kaynaklı Android’i Google uygulamaları olmadan özelleştirdiğinden, Android’i gördüğünüzde tanıyabilir veya tanımayabilirsiniz.

2019 En İyi 15 Android Telefon Sohbet Markaları
Handset Alliance’ı aç
Google , Android geliştirmeye katkıda bulunmak amacıyla Open Handset Alliance adlı bir grup donanım, yazılım ve telekomünikasyon şirketi kurdu. Çoğu üye, telefon, telefon hizmeti veya mobil uygulama satarak Android’den de para kazanma hedefine sahiptir.

Google Play (Android Market)
Herkes SDK’yı (yazılım geliştirme seti) indirebilir ve Android telefonlar için uygulamalar yazabilir ve Google Play mağazası için geliştirmeye başlayabilir . Google Play pazarında uygulama satan geliştiricilerin, Google Play pazarını sürdürmeye devam eden ücretlerinde satış fiyatlarının yaklaşık% 30’u ücretlendirilir. (Bir ücret modeli uygulama dağıtım pazarları için oldukça tipiktir.)

Bazı cihazlar Google Play için destek içermez ve alternatif bir pazar kullanabilir. Kindles, Amazon’un kendi uygulama pazarını kullanır, yani Amazon herhangi bir uygulama satışından para kazanır.

Servis sağlayıcıları
İPhone çok popüler oldu, ancak ilk tanıtıldığında AT & T’ye özeldi. Android açık bir platformdur. Pek çok operatör potansiyel olarak Android destekli telefonlar sunabilir, ancak cihaz üreticileri bir taşıyıcıyla özel bir anlaşma yapabilir. Bu esneklik, Android’in bir platform olarak inanılmaz hızla büyümesini sağladı.

Google Sohbet Hizmetleri
Google Android’i geliştirdiğinden, kullanıma hazır bir sürü Google uygulama servisiyle birlikte gelir. Gmail, Google Takvim, Google Haritalar ve Google Asistan, çoğu Android telefona önceden yüklenmiştir. Ancak, Android değiştirilebildiğinden, taşıyıcılar bunu değiştirmeyi seçebilir. Örneğin, Verizon Wireless, Bing’i varsayılan arama motoru olarak kullanmak için bazı Android telefonları değiştirdi. Ayrıca bir Gmail hesabını kendi başınıza kaldırabilirsiniz .

 

Android Sohbet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HeycaNLıDokunmatik ekran
Android bir dokunmatik ekranı destekliyor ve bir olmadan kullanmak zor. Bazı navigasyonlar için hareket topunu kullanabilirsiniz, ancak neredeyse her şey dokunuşla yapılır. Android ayrıca, yakınlaştırmak için yakınlaştırma gibi çoklu dokunma hareketlerini de destekliyor. Bununla birlikte, Android, joystick (Android TV için) veya fiziksel klavyeler gibi diğer giriş yöntemlerini destekleyebilecek kadar esnektir.

Android’in son sürümlerinde bulunan yumuşak klavye (ekran klavyesi), tuşları tek tek vurmayı ya da sözcükleri hecelemek için harfler arasında sürüklemeyi destekler. Android daha sonra ne demek istediğinizi tahmin eder ve kelimeyi otomatik olarak tamamlar. Bu sürükle tarzı etkileşimi başlangıçta daha yavaş görünebilir, ancak deneyimli kullanıcılar bunu dokunarak dokunma mesajlarından çok daha hızlı bulur.

Sohbet parçalanma
Android’in sıkça eleştirilen bir yanı, bunun parçalanmış bir platform olduğudur. Örneğin Parrot’un fotoğraf çerçevesi, bir Android telefona hiçbir benzerlik göstermedi. Geliştiriciler bana Android kullandıklarını söylememiş olsalardı, asla bilmezdim. Motorola, HTC, LG, Sony ve Samsung gibi telefon operatörleri Android’e kendi kullanıcı arayüzlerini ekledi ve durmaya niyeti yok. Geliştiriciler çoğu zaman bu kadar çok varyasyonu destekleme konusundaki sıkıntılarını ifade etmelerine rağmen, markalarını ayırt ettiğini düşünüyorlar.

Alt çizgi
Android, tüketiciler ve geliştiriciler için heyecan verici bir Sohbetir. İPhone’un birçok yönden felsefi karşıtıdır. İPhone, donanım ve yazılım standartlarını kısıtlayarak en iyi kullanıcı deneyimini yaratmaya çalıştığında, Android işletim sistemini mümkün olduğunca açarak bunu sağlamaya çalışır.

Bu hem iyi hemde kötü. Android’in parçalanmış sürümleri benzersiz bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir, ancak varyasyon başına daha az kullanıcı anlamına gelir. Bu, uygulama geliştiricileri, aksesuar üreticileri ve teknoloji yazarlarını (ahem) desteklemenin daha zor olduğu anlamına gelir. Her Android yükseltmesi, her cihazın belirli donanım ve kullanıcı arayüzü yükseltmeleri için değiştirilmek zorunda olduğu için, değiştirilmiş Android telefonlarının güncellemeleri alması daha uzun sürer.

Parçalanma sorunları bir yana, Android piyasadaki en hızlı ve en şaşırtıcı telefonların ve tabletlerin bazılarına sahip olan sağlam bir platform.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
4 okuma
28 Mart, 2019
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?