chat

Aşk,Sevgi

Türkçe karşılığı sohbet etmek olan chat, hem bilgi paylaşımı hem de keyifli zaman geçirmek adına kullanılan bir sistemdir. İnternetin, sadece bilgi ve araştırma için değil, eğlence için de kullanılabileceğini göstermektedir. Canlı sohbet, tanıdık veya tanımadık kişilerle, internet üzerinden kesintisiz sohbet etmektir. Chat, anlık ve gerçek zamanlı bir iletişim kurma sistemi olduğundan, sohbet ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanmasını sağlar. Bir platformda sohbet eden binlerce kullanıcı vardır. Zamanını verimli e değerli şekilde kullanmak isteyenler, sohbet sitelerine üye olarak chat yapabilirler.

Gerçek hayatta, nasıl ki herkes kendi düşünce yapısı ve karakterine uygun kişilerle sohbet ediyor ve arkadaşlık kuruyorsa, chat yaparken de aynı şekilde iletişim kurabilmektedir. Yani, ortamın sanal olması, kişilerin kendi karakterine uygun kişilerle istediği konularda sohbet etmesine engel değildir. Herkesin ihtiyacı ve karakterine göre anlaşabildiği arkadaş grubu farklıdır. Sohbet odaları tasarlanırken, bu olgu göz önünde bulundurulmuştur. Yani herkes, sisteme giriş yaptığında, kategorilere göre sınıflandırılan konulardan istediğine bağlanabilir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, chat yaparken verimli zaman geçirmiş olmaktadır. Teknolojinin sürekli gelişmesine bağlı olarak her geçen gün yeni bir özellik eklenen chat sisteminden, isteyenler yazılı mesajlaşma, isteyenler sesli konuşma, isteyenlerse görüntülü konuşma şeklinde faydalanabilirler. Yazılı mesaj, daha çok interneti zaman geçirmek ve rahat sohbet etmek için kullananların tercihidir. Sesli ve görüntülü sohbet ise, aralarındaki iletişimi daha da geliştirmek isteyenlerin, birbirlerini yakından tanımak adına tercih ettikleri iletişim yöntemidir. Her ne kadar yazılı mesajlaşma daha çok tercih edilse de, sesli veya görüntülü chatta, belirli bir kesim tarafından oldukça tercih edilmektedir. Chat sisteminde, herkesin faydalanabileceği bir özellik mevcuttur. Yazılı mesajlaşma, sesli konuşma, görüntülü chat, müzik dinleme, video izleme ve oyun oynama gibi zaman geçirmeye yönelik kişisel aktivitelerin hepsi, chat odalarında mevcuttur.

chat yapaken Çok eğlendi

Chat yaparken aynı zamanda müzik dinlemenin veya oyun oynamanın verdiği mutluluk paha biçilemezdir. Hem arkadaş edinmek hem çevre genişletmek hem de sosyal aktiviteler adına aranan her özelliğin bulunduğu chat sistemi, her konuda her kişinin konuşmasına olanak tanımaktadır

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
215 okuma
27 Ocak, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?