Cilt Bakımı

Günlük beden bakımı doğal ki çoğu insan amacıyla önemlidir. Fakat cildin ne kadar bakıma gereksinimi var? Patent çare diye bir şey yoktur. Bununla beraber, gerçekte, su ve temizleyicilerle olan herhangibir ilişki deriyi nemden mahrum bırakır ve asit mantonunu zayıflatır. Sık duş ve banyo yapmak, cildin kurumasını ve esnekliğini kaybetme riskini taşır.

En uygun cilt hijyenikliği
en uygun deri temizliği, bireysel cilt çeşidine, yaşına, cildin haline ve cildin kirlenme derecesine göre uyarlanmalıdır.

Oldukça kuru cilt amacıyla, günde yalnızca bir kez duş alması ve banyo yaptırması tavsite edilir. Sabun ve ya diğer alkalin temizleyiciler, cildin pH değerine uyarlanmış ve asit göğsüne hücum etmek için daha az oranda olan, hafifçe ve nemlendirici temizleme losyonları ve kremler ile değiştirilmelidir.

Serbest radikaller – cilt için hücre katilleri
Serbest radikaller – oksidanlar da adı verilir – organizmada yer alan ve nikotin, hava kirleten ve ya ağır metaller gibi dış etkenlerden dolayı fazla reaktif hale gelen moleküllerin bir parçasıdır (oksijen).

Bu, bağlanabilecekleri diğer kimyasalları devamlı arıyor oldukları demektir. Kollajen, hücre zarı ve cildin lipid tabakasına saldırırlar.

Normalde beden hücreleri bu saldırganlara karşıt radikal temizleyiciler veya antioksidanlar olarak adlandırılan olabildiğince aktif moleküler bileşiklerle korur. Bu maddeler yeterli sayıda bulunmazsa ve ya serbest radikal artarsa, hücreler yok edilir ve yaşamda kalanlar yeteri kadar süratli yenilenemez ve erken yaşlanamazlar. Bu işlemler ciltte özellikle belirgindir: hızlanan cilt yaşlanması, erken kırışmalar ve yorgun ve gevşek cilt.

Pota ve tuvaletten umut
“Hücre-etkin”, “nemlendirici”, “diyet” benzeri vaatlerle, canlandırıcı “kozmetik endüstrisini gelir her yıl milyarlarca yapar” “gözenekleri arındırır”. Sonsuza dek genç görünüm gerçekleştiren mucize tedavisi, ancak yoktur. Bununla beraber, sıhhatli bir yaşam tarzıyla, dengeli beslenme ve hedefli, tutarlı bir bakım yaşlanmayı geciktirebilir.

Bir günlük krem dehidrasyon ve zararı olan maddelerden cildi korumak amacıyla kullanılır. Bunun amacıyla krem ​​neme ve yağa sahip olmalı ve cildi bu maddeleri depolamaya yardımcı olmalıdır. UV radyasyonu cildin en agresif düşmanlarından biri bulunduğu amacıyla gündüz kremi de en az dört güneş koruma etkeni olan bir UV filtresi içermelidir.

Gece kremi iyileşme ve yenilenme içerisinde cildi destekleme görevi bulunmaktadır ve bu nedenle bilhassa aşırı derece gerekliliğini gıda içerdiği ve nem

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
186 okuma
30 Ocak, 2018

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?