Cilt ve saç

Cilt, iki metrekarenin biraz altındaki en  iri organımızdır. Birçok görevi bulunmaktadır: Başka şeylerin yanı sıra, bizi sıcaktan ve soğuktan korur, duyusal bir organtır ve bedenimizi etrafa karşı sınırlandırır. Buna ilave olarak, her birinin görünümünü birçok şekillendirir – etkilenenler için cilt hastalıkları unsur bu kadar tatsızdır.

 

Cilt: yapı ve işlev

Deri en  büyük duyu organımızdır ve birkaç katman (üst, deri ve alt cildi) içermektedir. Patojenlerden, dış hava sıcaklığından korur ve bizi çevreye karşı ayırır. Su ve besin maddeleri depolayabilir, ilaçları ve toksinleri emebilir ve bedenimizin sıcaklığını etkiler, örnek olarak terleme yoluyla.

 

Doğal takip eder cildinize çiçek, lekeler veya karaciğer lekeleri benzeri değişik bir manzara kazandırır. Cildin ekleri – saç ve tırnaklar – evrim kalıntısı ve kalıntı hiçbir işi kalmadı. Fakat hepsi, güzel duyu bir durumda insanoğlunun meydana çıkışı amacıyla daha önemlidir.

 

Cilt: şikayet

Cilt iyi hissetmezse, bunu detaylı şekillerde ifade edebilir. Çok fazla bakım yapılması, kuru cilde ve ya aşırı durumlarda kaşıntıya, kırmızı cilde (egzamaya) neden olabilir, ayrıca sivilceler ve ya akneler ortaya çıkabilir. Aşırı terleme yalnızca can sıkıcı olmakla kalmaz, aynı anda ter bezlerinin işlev bozukluğunu gösterir.

 

Iken kırışıklıklar ve koyu lekeler yaşlanma daha belirtilerini, derisi yaralar her yaşta meydana çıkabilir – Bir saygısız kabarcık olarak ne zamanlarda ateş veya uçuk veya ağrılı olarak ayakkabının sıktığı, zona . Siğiller özellikle can sıkıcıdır, bu da genellikle inatla herhangibir tedaviyi reddetmektedir.

 

Biz meydan yaralar ve yaralanmalar geliyor: pire ısırıkları ve bitler çoğunluk ile acil yardım gerektiğinde böylece acı genellik ile çıplak gözle ve bir yanık veya haşlanma tarafından görülebilir. Güneş yanığı bile bu bölgeye düşer zira yeterince güneş koruması ile kaçınılması pratik bir cilt yaralanması meydana gelir. Öte yandan, don hareketi şans eseri çok daha seyrektir. Tırnak ve atlet ayağı da tatsızdır , çünkü bu semptomlardan kurtulmak genellikle biraz zamanlarda alıyor.

 

Benzeri birçok olsun: Özel olarak bir de Saç bulunduğu hirsutizm gibi çok az, saç dökülmesi saç genellik ile şikayet sebebi vermek ve daha süratli ve daha süratli yaşla beraber büyüyor benzeri görünüyor – veya kepek.

 

Araştırma tekniği,

Anamnez ( tıbbi geçmişten isteyin): Bütün şikayetlerin özel sorularla daha da sınırlandırılması mümkündür. Mesela, şüpheli görüntülü bir köstebek durumunda, kaşıntı , kanama veya yüzeyi değiştirme geçmişi benignite veya malignite yönünden bir göstergedir.

 

Muayene (rasat) ve palpasyon (palpasyon): Cilt lezyonları, büyüteç veya spesifik bir mikroskop desteği ile (çıplak gözle görülen ışık mikroskopu) daha iyi tespit edilebilir.

 

Bulaşma , biyopsi ve saç analizleri : Bir deri enfeksiyonundan şüphelenilirse, cilt alanında bir leke meydana gelir ve belirsiz bir tümörden bir doku örneği alınır. Alternatif tıpta, saç analizleri konvansiyonel tıbpten daha  iri bir rol oynamaktadır.

 

Alerji testi ve cilt işlev testleri : Döküntü, alerjiye yol açan bir maddeye reaksiyon olabilir – düz deterjanlar veya kozmetik, kaşıntılı, kuru cildin yaygın nedenidir. Olarak denetlenir anormal kaynak aktivitesi yada abartılı bir reaksiyon eğimi, örneğin çeşitli cilt işlev testleri yer almaktadır kovan meydana gelir.

 

Röntgen, ultrason, bilgisayarlı tomografi (BT) ve manyetik rezonans görüntüleme (MRI): iç organlar etkilenir varsayılır ise Bu çalışmalar sadece kullanılacaktır. Böylece, bir atopik dermatit hastasında, biri yanı sıra akciğer fonksiyonunu kontrol eder ve olası bir astım bileşenini arar.

 

Deri hastalıkları

Alerjiler herhangi bir yaşta meydana çıkabilir; böylece güneşe ve bitkilere alerjiniz olabilir veya dövme malzemelerine karşıt bir dövme işleminden sonra da yapabiliyorsunuz. Sedef hastalığı Almanya’da 2 milyondan çok kişiyi etkilemektedir. Bu süreğen hastalık büyülenen kişi amacıyla oldukça zayıflatıcıdır.

 

Hastalık porfirya nadirdir, ancak tutarlı terapi olmadan deride masif farklılıklara yol ve doğrudan güneş ışığı önleyebilirsiniz – o Drakula porfiri birini alır muzdarip Kont içerisinde! Birçok rahatsızlık, az yada çok bariz bir yara izi ile ilişkilendirilir ve bu da tedavi gerektirir.

 

Çocuklarda deri hastalıkları

pişik yeni Dünyalılar alır sık sık konağı ilk döküntü, yanındaki – bu ne yazıkki beşik kap çoğunluk ile egzama ilk belirtileri olduğunu. Kızamık, kızamık, kızarık ateş, bir evde döküntü ile tipik bir çocukluk dönemi hastalıklarıdır, hem de bir yetişkin şeklinde de etkilenebilir. Bu tanınan çocukluk hastalıklarına ilave olarak kızıl cilt lezyonlarının ortaya çıktığı Kawasaki sendromu gibi daha seyrek hastalıklar da bulunmaktadır.

 

Yetişkinlerde deri hastalıkları

mühim riskli bir deri hastalığı, zira deri kanseri tüm formları ile. Bir orta bilinen ön-madde olan aktinik keratoz pullu kırmızı deri değişimi genellikle bedenin ışığa maruz kalan bölgelerde ortaya anlaşılmaktadır altında. Daha nadir görülen süreğen hastalıklar rosacea ve beyaz benek hastalığı (vitiligo). Fakat her ikisi de psikolojik olarak hastalar amacıyla fazla üzücü – rosacea’da yüz kırmızı ve şişmiş, vitiligo alternatif olarak normal pigmentli ve “beyaz” der.

 

Cilt yaşla beraber değişir: daha ince ve daha titiz olur, bakımı daha zorlayıcıdır. Egzama, açık noktalar ve ya basınç noktaları (dekübitüs ülserleri) fazla daha yaygındır Kronik, çoğunlukla biçim sorunu çeken deri hastalıkları, şahsın hayatında çok fazla farklılığa unsur bulunduğu anlamına gelir. 2002’den bu yana cilt hastalıkları olan insanlar için özel bir irtibat noktası var: cilt hastalıkları (PBEH) için hasta haber alma kadrosu. Deri koşulları, şahsın halini o denli kötü etkileyebilir ki, romantik sorunları tetikleyebilir.

 

İlgili rahatsızlık bulunabilir – Tabii ki, herhangibir rahatsızlık için ilaç ve ya ameliyatla spesifik prosedür var. Mesela, istilası niteliğinde, psöryazi yüzme ve banyo kabartma öğretir kafa derisi , akın sedef üstüne, UV ışığı yönlendiren bir spesifik tarak ve bu Fumarine şunlar yeni bileşikler, iyi bilinen tedavi yöntemlerine bir seçenek teşkil eder.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
195 okuma
30 Ocak, 2018

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?