Dünya Enerji

Dünyada Nükler Enerjinin faydaları ..

Combi, nükleer enerjinin maliyet ve istikrar taraflarından sonra nükleer enerji lehine olmak için iyi, sağlam, etkileyici ve çevresel nedenlerden dolayı artık artan sayıda çevreci akıllarını nükleer enerji konusunda değiştiriyor. Bu enerji kaynaklarının büyük dezavantajlarını düşünürlerse, insanlar gaz kömürü kullanmayacakları için bu doğrudur. İnsanlar, iklimi ve cemidi düzenlemek için Dünya’nın ihtiyaç duyduğu araziyi çok fazla kullandıklarından. Örneğin, bir araba sürücülerinden 10 ila 30 kat fazla tüketir; Otomobillerin iştahını beslemek için gereken fazladan araziyi hayal ettiğimizde bu daha karmaşık olacaktır. Lovelock, “… yenilenebilir enerjilerden gelen küçük girdiyi mantıklı bir biçimde kullanmamıza izin verin diyor, ancak yalnızca bir derhal erişilebilen kaynak küresel savaşa neden olmuyor ve bu da nükleer enerjidir. “(2004, s.2) Doğrudur, çünkü çok karbondioksit formlarının yarısı kadar kömür veya yağ salınımı yerine doğal gaz kullanıyoruz. Nükleer enerjinin fiyatı, istikrarlı ve çevresel kısmı sonrasında, nükleer enerjinin bilim, yani nükleer enerji çıkarılabilir olması için iyi bir nokta vardır. Kaynakları bitmediği için onlara farklı ve zor koşullar altında ürün verebiliriz. Buna ek olarak, NMD raporları farklı miktarda enerjiyi gösterir. Örneğin, doğalgaz 39 mj / kg, ana urun kaynağı olan uranyum ise 24.000.000 mj / kg üretiyor. (Ünalan, 2008, s.3) Enerji kaynakları arasındaki büyük farkı görebiliyor musunuz? Bilim bu noktada gelir. Uranyumdan büyük miktarda enerji üretebiliriz. Bu noktalara ek olarak, bir ülkenin ihtiyaçları için bilim kullanarak nükleer enerji kullanılabilir. Gösterilmek üzere, Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, ekonominin ve enerji kaynaklarının planlandığını belirtti. Çin, enerji sorununu nükleer enerjiye ödeyerek çözmeyi planlıyor. Bunu yapmak için, Çinliler bilimadamları nükleer enerji üretim teknolojilerini geliştirdiler. Her neyse, nükleer enerji santralleri kullanıyorlarsa, 3000 yıl içinde nükleer enerjiden başka herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymayacağınızı söylediler. (“Çin deniyor,” 2011) Bu nedenle insanlar, nükleer enerjinin daha verimli kullanılması gerektiğini gösteriyor.
Özetlemek gerekirse, nükleer enerji maliyet, çevreci taraf ve bilim için edit edilebilen yan nedeniyle en yararlı kaynaktır. İnsanları daha sağlıklı ve daha güvenli hale getirmek için kömür veya gaza rağmen nükleer enerji kullanmalıyız, çünkü nükleer enerji hayattır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
237 okuma
12 Kasım, 2017
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?