Egittim

🙂 mekale Konu Başlıgı Egitim dili dil ögrenmek
Eğitim dili nedeniyle ikinci problem öğrencilerin bölüm derslerini kolaylıkla ve net bir şekilde öğrenememeleri. Öğrenciler bazen ana dillerinde bazı dersler öğrenemiyorsa bunları İngilizce olarak nasıl öğrenebilirler? Demirören tezinde gözlemimi destekliyor. Özetlersek, öğrencilerin yalnızca sınavlarını yüksek notlarla geçmek istediklerini ve böylece dersin ana noktalarını almamaya çalıştıklarını ve bu da onları zayıf eğitimle karşıladıklarını söylüyor. İnsanların, mesleğinin yerli şartlarını bilmeleri gerektiği gibi kendi ana dilinde eğitim alması halinde, işin temel unsurlarını öğrenebilir ve işiyle ilgili yeni şeyler geliştirebilir. Sinanoğlu, bir öğrencinin eğitimini kendi dilinde alması durumunda, bir öğrencinin meslek ve kariyer hayatında kendini geliştirebileceğini düşünüyor. Öğrenciler yaz tatilleri veya ders saatlerinden sonra serbest mesai saatlerinde İngilizce kursları alabilirler.
Sonuç olarak, İngilizce Tabanlı Eğitim, öğrencilere çeşitli şekillerde yardımcı olabilse de, öğrenciler üzerinde daha fazla olumsuz etkiye sahiptir. Öğrencilerin temel duyuları ve öğrenme süreçleri üzerindeki kişisel etkileri nedeniyle, İngilizce, Türk üniversitelerinde orta öğretim dili olmamalıdır. Bu uygulamalara rağmen, öğrenciler zorunlu olarak üniversite eğitiminde değil, yaz tatillerinde dil kursları uygulamak için yönlendirilmelidir. Sadece dilbilgisi değil, aynı zamanda anlamlı yapısı olan Türkçe, Türkiye’de bir Türk öğrenci için yeterlidir

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
231 okuma
12 Kasım, 2017
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?