Egittim

1:) mekale Egitimin Faydaları
Sadece bu günlerde değil, aynı zamanda geçmişte bir ülkenin gelişim düzeyi, Crawley ve Ashby tarafından okuma, yazma ve matematik gibi şeyleri okul veya kolej gibi şeylerle ilgili olarak öğreten eğitim seviyesine bağlı olmuştur (1994, p 106). Türkiye’de, lise bitirince öğrencilerin işlerini etkili bir şekilde öğrentikleri üniversiteye başlıyorlar. Üniversite yıllarında gençler kendilerini geliştirir ve ne istediklerini öğrenirler. Üniversitelerin bu özelliği düşünüldüğünde, iki tür okul ortaya çıkıyor. Öğrencilerimizden birinde eğitimlerini birer birinde tamamlarken, öğrenciler eğitimlerini ana dilde, diğer dilde de Türkçeye çevirirler. Sonuç, İngilizce eğitiminin olumsuz etkileri nedeniyle öğrencilerin İngilizce bölümlerini İngilizce olarak çalıştırmak zorunda kalmaması gerektiğini net bir şekilde görüyoruz.
İngilizceyi öğretim dili olarak kullanma, öğrencilerin bölümleri için akademik denemeleri anlama ve yazma konusunda yardımcı olabilir. Yani, İngilizce bölümlerini sürekli kullandıklarında, İngilizce’yi de Türkçe olarak biliyorlar. Bununla birlikte, Türkçe’de herhangi bir makale yazmazlarsa, öğrenciler denemelerini, raporlarını, özetlerini ve özetlerini İngilizce olarak düşünürken İngilizce yazarken akademik başarılar elde edemezler. Bölüm derslerinde Türkçe kullanmayan öğrenciler, dilbilgisi ve temel kavramları unutabilir ve Türk edebiyatı üretme yeteneklerini kaybedebilirler.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
211 okuma
12 Kasım, 2017
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?