Boşalma ve olası rahatsızlıklar hakkında ilginç bilgiler ve gerçekler

Boşalırken, erkeğin sperm sıvısı penisten dışarı atılır. Bununla birlikte, birtakım erkekler boşalım bozukluklarından muzdarip.
Boşalmayı bilmek değer
Ile boşalım ve ya boşalım out sıçrama meni gelen üretra manasına adamın. Boşalma, cinsel temas veya mastürbasyon yoluyla gerçekleşir . Fakat, bazen, uyurken hata sonucu olur .

Boşalma ve kirlilik hakkındaki
“Boşaltma” kavramı Latince’den gelmekte ve “boşaltma” anlamına gelmektedir. Bu, seminal sıvının (ejakülat) atılmasına neden olur . Bu, prostat (prostat bezi) ve diğer salgı bezlerinin bir arada salgılanmasını içerir . Ne zamanlarda doruk noktası cinsel eylem ve ya mastürbasyon semen dışarı akar penis . Boşalma başına, boşalmada ortalama 500 milyon sperm hücresi bulunur.

Boşaltma uyku esnasında gerçekleşirse buna kirlilik denir . Kadınlarda glandüler sekresyonların atılması için de meydana gelebilir, fakat o zaman boşalım bölgesinde sperm bulunmaz.

Islak orgazm ve olası bozulmalar
Sözde ıslak orgazm bazen buluğ döneminden evvel veya başlangıcında ortaya çıkar . Bununla beraber, üretkenlik pubertenin ortasına kadar başlamadığı amacıyla , verimli bir sperm bu cins bir efüzyona şu anda dahil değildir. Yine de, bu işleme deşarj denir.

Ancak aslına bakarsak düşünülmüş erkeklerle beraber, boşalmalarında hiçbir sperm olmayabilir. Bunun sebebi, çoğunlukla, hastalıklar, fiziksel zayıflama veya sterilizasyon olup , vas de skrotumda vaz deferens’i deferensür eder.

Transeksiyon sonrası, seminal sıvı tekrar de penis süresince akabilir. Buna ilave olarak organizma halen sperm üretmektedir. Bununla birlikte, şunlar artık seminal sıvı ile karıştırılamıyor.

Boşalma sırasında ne olur?
Yer alan cinsel merkezden bir boşalma, tetikleyecektir orta beyinde bulunduğunu. Sempatik ilgili sinir hücreleri , genital kanallar ve prostat, vas deferens ve seminal vezikül kasılmalar omuriliğin bel bölgesinde Ejakulationszentrums tetiklenir.

Aynı zamanda mesane , spermlerin geri akışını ve idrarla karışmayı önlemek için kapanır . Bir kaide olarak boşalma iki ila altı mililitre meni emisyonu ile sonuca erer.

Sperm koordine edilmiş kasılmaları yöntemiyle kademeli olarak terfi eder:

Epididimal kanalı
meni kanalı
seminal vezikül
prostat
üretra
Pelvik taban kasları
Ne kadar sıvı kaçağı, son boşalmanın ne kadar zamandır gerçekleştiğine ve cinsel olarak cinsel olarak ne kadar uyandırıldığına bağlıdır.

Boşalma muhtemel bozuklukları
Boşalma, çeşitli koşullarla rahatsız edilebilir. Bir deşarj bozukluklarının değişik biçimleri arasında ayrım yapar.

Erken boşalım
En yaygın boşalma olan erken boşalma (erken boşalım), Eğer bir cins olarak, erektil disfonksiyon görülmektedir. Etkilenen şahıs, boşalım süresini denetim altında tutamaz .

Bununla birlikte, erken deşarj ve süratli normal temas arasındaki geçişler akıcı olabilir. Bununla birlikte, kadın vajina içine nüfuz ederken bir deşarj esasen oluştuğunda açık bir durumda bir arıza ortaya çıkar .

Çoğu zamanlarda, erken boşalma yaşa bağlı. Genç ve hala cinsel tecrübesiz insanlar ondan muzdarip. Yaşla birlikte, erken deşarj az ve daha yaygındır.

Retrograd boşalım
Bir retrograd boşalma kuru orgazm olarak adlandırılır . Bu, büyülenen kişi doğru vakitte orgazmaya ulaştığından , boşalmanın ortaya gelmediği anlamına gelir . Bununla birlikte, bu sadece görünüşte durumdur, zira boşalma geriye doğru mesaneye doğru gerçekleşir.

Retrograd boşalım çoğunlukla prostat bezinin cerrahi olarak çıkarılması ile oluşur. Diğer muhtemel unsurlar şunları içerir:

sinir rahatsızlıkları
Multipl skleroz
fırlamış diskler
yüksek gerilim alımı
anorgazmi
Bu boşalım bozukluğunun formu fazla nadirdir. Ejakülasyonun başarısız olması ve ya uzun cinsel ilişki ardından gerçekleşmesi , etkilenenler doğrulusunda acı çekiyor . Anorgazmiden psikolojik nedenler mesuldür. Ancak alkol ve ya psikotropik ilaçlar benzeri birtakım ilaçlar dikkate alınmalıdır.

Boşalma orgazm olmadan
Bu boşalım sorunu bile nadirdir. Ejakülasyon sırasında büyülenen erkeklerin cinsel istek veya memnuniyetsizlik hissetmeleri gerçeğinden kendini gösterir .

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
255 okuma
29 Ocak, 2018

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?