Goolge Sohbet

Google, neredeyse kurulduğu günden bu yana arama pazarında hakim olan İnternette önemli bir oyuncu olmuştur. O zamandan beri Google, bir e-posta hizmeti (Gmail), üretkenlik paketi (Sürücü) ve bir sohbet programı (Google Talk) da dahil olmak üzere tüm çevrimiçi ofis programlarını geliştirdi. Gmail ve sohbet işlevi ve 2012’de Hangouts’a katılan Google Talk, gerçek zamanlı iletişim programları ve video konferans sunan yararlı ofis araçlarıdır. Benzer olsa da, Google Sohbet ve Talk farklı işlevlere sahip farklı programlardır.

Google Sohbet Hakkında

Google’ın Sohbet programı, Gmail’in dahili bir bileşeni olarak başladı. Google’ı kullanan normal e-posta rehberiniz, bir Gmail tarayıcı penceresinin sol tarafında görünen bir sohbet listesine otomatik olarak eklenir. Sohbet arama kutusuna e-posta adreslerini girdikten sonra “Sohbet Talebi Gönder” i tıklarsanız, Google dışındaki kişilerle de sohbet edebilirsiniz. Her ikisi de kişi listenizi yükleyen Google Plus arayüzünü veya iGoogle’u kullanarak kişilerle sohbet edebilirsiniz.

Bağımsız Google Sohbet

Gmail, Google Plus ve iGoogle’daki sohbet eklentisine ek olarak, bir kez Google Sohbet‘i, Gmail açık olsanız da olmasanız da, bilgisayarınızda çalıştırılan bağımsız bir sohbet programı olarak indirebilirsiniz. 2012’de Google, Google Talk’un bir parçası olmak için Sohbet’i güncelledi.

Google konuşma

Google Talk, bilgisayarınıza yüklediğiniz ve Google hesabınızla giriş yaptığınız bağımsız bir programdır; AOL Instant Messenger veya MSN Messenger’a benzer. Sohbet etmenin yanı sıra Google Talk’u dosya göndermek ve diğer bilgisayarlara veya sabit hatlara VoIP aramaları yapmak için de kullanabilirsiniz – bu, yayınlandığı tarih itibariyle Kuzey Amerika’daki diğer numaralar için ücretsizdir.

Hangouts

Google’ın, bir zamanlar Gmail sohbetinin ve Google Talk’ın bir bileşeni olan görüntülü sohbet işlevselliğine Hangouts adı verilir. Hangouts’a Google Talk yazılımı veya çevrimiçi Gmail ve Google Plus aracılığıyla erişilebilir. Bir kişiyle sohbet ederken, o kişiyi bir video ve ekran paylaşımı konferansına davet etmek için “Hangout Başlat” düğmesini tıklayın. Bir Hangout sırasında siz ve kişileriniz (bir seferde en fazla dokuz kişi) bir ekranı paylaşabilir, dosyalar üzerinde ortaklaşa çalışabilir veya oyun oynayabilir.

 

uygulama İndir

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
202 okuma
31 Ocak, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?