havva

Dünyada Hava Kirliliği
Colomby Bruno (2008), “Nükleer Enerjinin Faydaları” metninde, “ortamın kirlenmesine neden olan fosil yakıtların (kömür, petrol ve gaz) önemli bir bölümünün yerini alabilen ve ortamları kirleten enerjinin tek kaynağı olan” sera etkisi “(para.1). İnsan ihtiyaçları için gaz, yağ ya da kömür kullanmak bu yapıların havayı ve çevreyi kirlettiği için bütün dünyada sorunlar yaratabilir. Yazarın natüral poer ile ilgili olumlu görüşlerini, doğaya belirli avantajları ve olumlu etkileri nedeniyle tamamen destekliyorum.
Başlangıç ??olarak, Nükleer gücün maliyet ve istikrar tarafları hakkında. Geçmişte kömür maliyetleri ve kullanımına başlandığında, insanların zor koşullarda kalarak kömür maliyetlerinin yıllarca arttığını açıkça göreceksiniz; Bununla birlikte, nükleer güç kömür gibi ya da diğerleri gibi değildir. Öncelikle, nükleer enerji bütçemiz için en iyi kaynaktır. Bunu kesinlikle söyleyebilir miyim? OECD çalışmasıyla ilgili bu konuda bir araştırma var. Bu çalışmada, bir yıl içinde tüm enerjileri kullanan 13 ülke vardır (2001). Bu, nükleer güç, kömür ve gaz maliyetleri arasında büyük bir fark olduğuna beni şaşırttı. Örneğin, Belçika’da, nükleer enerji maliyeti 6.1 c / kWh, kömür 8.2 c / kWh ve gaz 9.0 c / kWh’dir. Ancak, Çin’deki bu fark daha büyük; nükleer enerji maliyeti 3.6 c / kWh iken, kömür 5.5 c / kWh (tablo 4-1). Bu sonuçlar, nükleer enerjinin daha ucuz olduğunu, bu nedenle diğerlerinin insanlarını doğaları gereği, özellikle de bütçeleri için güvenli ve kolay kullanabileceğini göstermektedir. Morover, nükleer enerji elektrik maliyetini sınırlar, yani insanlar farklı miktarlarda elektrik kullanırlar. Finlandiya’da, 2003’te bir araştırma yapıldı. Bu araştırmanın sonucu, nükleer enerji ile diğer enerji türleri arasında net bir fark olduğunu gösteriyor. Gaz kullanılırken elektrik fiyatı 3.92’ye yükselir; Ancak nükleer güç bu fiyatı 2.37’ye düşürüyor. Çalışmanın en ilginç sonucu, rüzgarın kullandığı fiyatları 5.01 yapar. Büyük farkı görebiliyor musun? İkincisi, nükleer enerji dengelidir, yani insanın doğası için yararlıdır ve güvenlidir. Nükleer Enerjisi Enstitüsü’nden Şef Nükleer Sorumlusu Marvin Fertel, ABD’nin Temiz Hava ve İklim Değişikliği konulu görüşmelerde kamu sağlığı ve güvenliğini düşündüklerini söyledi. Buna ek olarak, çevre kirliliğinden kaçınmaya çalışmaktadırlar. Açıklamasında, nükleer santrallerin tüketicilere ve işletmelere ileri fiyat istikrarı yüksek derecede sağladığı belirtiliyor.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
263 okuma
12 Kasım, 2017
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

Yorumlar



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?