Kadınlar Ne İster ?

Aşk,Mutluluk

Kadın Psikolojisi

 

Kadınlar Ne İster ?

 

  • Verilen sözün tutulmasını ister

Belki  yaşanmışlıkların getirisi belki de yaşanılan dönemin getirisi ‘ güven eksikliği’ yaşayan kadın, karşısında ki insana sorgusuz sualsiz inanmak ister. Mesela iki gün sonra için yapılan bir plana sadık kalınmasını bekler.Abuk sabuk mazeretlerle güvensizliğin başlangıcını taclandırmayın.

  • İlgi görmek ister

Kadın  sert göründüğü kadar kırılgandır. Kadını severken ele avuca sığmayacak ufak nedenlerden dolayı ‘kıskançlık’ kılıfı altında bağmayın, himayenize zincirlemeye kalkmayın!Sürekli iltifat ederek kelimeleri basitleştirmeyin. Anlamlarını ve kıymetlerini koruması için cümlelerinizi en uygun zaman da kurun. İnsanız papağan değiliz değil mi ? Dün konuşulan sıkıntı duyduğu konu da nasıl olduğunu sorun mesela daha önemli hissedecektir.

  • Önemli kılınmak ister

Unutun o sıraladığınız pahalı hediyeleri.. Her kadın aşığı değildir sadece para kokan duygusuz eşyalarınızın! Kadının varlığından ötürüdür önemli olduğunu hissetmek ister, emek ister.Kopardığınız bir papatya, kitabının arasına sıkıştırdığınız ufak bir not, gözlerinin içine bakarak onu dinleyebildiğiniz her an, beraber yudumladığınız sizin simgeniz olan bir çay… Tüm maneviyatınızla sevin.

  • Zaman Kavramı Kovalanmasın ister

Her anı yaşayın.. İliklerinize dek onu hissedin. Her şey ama her şey zamanında yaşandığı noktada güzeldir. Henüz yüreğini tatmadığınız bir kadının gözlerinin temsili güzelliğine  sevdiğiniz için beş adım öteye taşımaya kalkışmayın. Ağır ağır yaşayın. Kadının kızgınlığını da bilin, gülünce açtırdığı çiçekleri de, saçlarının neden önemli olduğunu da dinleyin, aşkla bakan gözlerini de görün. Hissedin, hissettirin. İleriye yönelik hayaller kurmayın demiyoruz, anınızı kaçırmayın istiyorum, kaçırdığınız anları özleyecek zamanlar yaşamayın diye söylüyorum .

  • Yalan mı ? Sakın ha !

Siyahı beyazı olmaz yalanın, küçüğü büyüğü de. Tahammülsüzdür kadın bazı noktalar da , bazı noktalar da sınırsız …  Sınırsızca tabiri yerindeyse ‘deli gibi’ sevebilir. Ancak yalana tahammülsüzdür. O uçsuz bucaksız seven kadının ardından ‘ ahdeyip iç çekmek istemiyorsanız gizlenmeyin bahanelerin ardına . Yalan =  Güvensizlik bu ikilinin getirisi bitmeye meyilli son çırpınışlarında bir ilişki.

  • Tam birey olmak ister

Kadın ; çeşitli benzetmeler ya da küçük düşürücü cümlelerin ardında varolmak istemez. Fark edilsin ister gücünün de yapabileceklerinin de … Ve en önemlisi kadın olarak nasıl muazzam yaratılış olduğunun idrakına varılmasını ister.  Dozunu bilmeyen bir egemenliğin altında boyun eğmek istemez hiç kimseye!

Kadın ; anlaşılmak ister , kendi gücünü bir kenara sıkıştırıp güvenle uzanabileceği bir liman ister , yeri geldiğinde yok sayıp her şeyi  ardında koşabileceği insanı ister ; sevmek ister, sevilmek ister ; anlamak ister ve koşulsuz anlaşılmak…

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
366 okuma
17 Ocak, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Emegine saqLik guzel olmus 🙂

  • Havvadan beri cevabı aranan bir sorudur bu… 21.yüzyılın getirileri hesaba katılarak düşünülecek olunursa kadınlar:
    insani tepkilerini rahatlıkla ortaya koymak (ağlamak, gülmek, kavga etmek, isteklerini açıkca dile getirmek vs.), cinsiyet farklarından arındırılarak değerlendirilmek ister, şeklinde bir yanıta kavuşabilir…

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?