Mobil Cihaz Nedir?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobil Cihaz Nedir?
Akıllı telefonlar, tabletler ve e-okuyucular tüm mobil cihazlardır

Mobil cihaz , herhangi bir el bilgisayarı veya akıllı telefon için genel bir terimdir . Terim ‘el bilgisayarı’, ‘el cihazı’ ve ‘el bilgisayarı’ ile değiştirilebilir. Tabletler, e-okuyucular, akıllı telefonlar, PDA’lar ve akıllı özelliklere sahip taşınabilir müzik çalarlar hepsi mobil cihazlardır.

 

Mobil Cihazların Özellikleri
Mobil cihazlar benzer özelliklere sahiptir. Aralarında:

Wi-Fi veya internete hücresel erişim
Aygıta birkaç saat güç sağlayan bir batarya
Bilgi girmek için fiziksel veya ekran klavyesi
Bir yandan taşınmasına ve diğer yandan manipüle edilmesine izin veren boyut ve ağırlık
Neredeyse tüm durumlarda dokunmatik ekran arayüzü
Siri , Cortana veya Google Assistant gibi bir sanal asistan
Uygulamalar ve kitaplar dahil olmak üzere internetten veri indirme özelliği
Kablosuz operasyon

 

Akıllı Telefonlar Her Yerde
Akıllı telefonlar, toplumumuzu fırtınaya kaptı. Zaten bir tane yoksa, bir tane istersiniz. Örnekler arasında Google Piksel hattı da dahil olmak üzere iPhone ve Android telefonlar bulunmaktadır .

Akıllı telefonlar, cep telefonları ile aynı özelliklere sahip olmaları (telefon görüşmeleri, metin mesajları ve sesli posta yapma ve alma yeteneği gibi) sahip oldukları gelişmiş cep telefonlarıdır, ancak internette gezinmek, e-posta göndermek ve almak için de kullanılabilirler. , sosyal medyaya katılın ve çevrimiçi alışveriş yapın.

Ayrıca akıllı telefon yeteneklerini çok çeşitli şekillerde genişletmek için hücresel veya Wi-Fi bağlantısı kullanarak internetten uygulamalar indirebilirler .

 

Tabletler
Tabletler dizüstü bilgisayarlar gibi taşınabilir, ancak farklı bir deneyim sunar. Geleneksel bir dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar uygulamaları çalıştırmak yerine, özel olarak tabletler için tasarlanmış uygulamaları çalıştırırlar. Bu deneyim benzer, ancak dizüstü bilgisayar kullanmakla aynı değildir. Tabletler, bir akıllı telefondan biraz daha küçük bir dizüstü bilgisayar boyutuna kadar tüm boyutlarda gelir. Ayrı bir klavye aksesuarı satın alabilseniz de, tabletler, bilgileri yazmak ve girmek için sanal ekran klavyeleriyle birlikte gelir. Dokunmatik ekran arayüzleri kullanıyorlar ve tanıdık fare bir parmakla dokunuşla değiştiriliyor. Birçok tablet üreticisi tablet var, ancak en iyileri arasında Google Pixel, Samsung Galaxy Tab, Nexus ve Apple iPad var.

 

E-Okuyucular
E-okuyucular , dijital kitapları okumak için tasarlanmış özel tabletlerdir. Bu dijital kitaplar çevrimiçi kaynaklardan ücretsiz olarak satın alınabilir veya indirilebilir. Tanınmış e-okuyucu hatları , hepsi çeşitli modellerde mevcut olan Barnes & Noble Nook, Amazon Kindle ve Kobo’dur. Dijital kitapları bir e-kitap uygulamasının yüklü olduğu tabletlerde de okuyabilirsiniz. Örneğin, Apple iPad iBooks ile birlikte gelir ve Nook, Kindle ve Kobo dijital kitaplarını okumak için indirilebilir uygulamaları destekler.

Diğer Mobil Cihazlar
Bazı taşınabilir müzik çalarlar internete erişebilir ve sahiplerine değerini artırmak için uygulamalar yükleyebilir. Apple’ın iPod touch, telefon olmadan bir iPhone. Diğer tüm açılardan aynı deneyimi sunar. Sony’nin ileri seviye Walkman’i, Android akış uygulamalarına sahip lüks bir müzik çalar. Yıllar boyunca iş insanının en iyi arkadaşı olan PDA’lar, akıllı telefonların tanıtımıyla lehine düştü, ancak bazıları Wi-Fi erişimiyle ve onları orduyla ve dışarıda çalışan insanlar için faydalı kılan sağlam tasarımlarla yeniden şekillendiriyor.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
8 okuma
27 Mart, 2019
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?