MobiL iRc

Yani IRCop Olmak İstersiniz?

IRC Operatörü olma adımı olarak MobiLFm’i düşünüyorsanız, lütfen sizi çocuğumuzun çocuğunu ayırıp, eğitim sürecinden çıkarmaya çalışırken çirkinlikten kurtarın ve kendinizi kaldırmanın utancından kurtarın. Amacınız bir IRC Operatörü olmaksa yardım etmeyin; potansiyel bir IRCop olarak tanınabilecekleri şekilde yalnızca “zaman koymak” için olan insanlara değil, ağda kullanıcılara yardım etmek için gereken eğilim ve sabrı olan insanlar arıyoruz.

Bir IRCop olmak oldukça zor bir süreçtir.

Bir IRCop olmak için bir Sunucu Yöneticisi sizden kendi sunucusuna katılmanızı istemek zorundadır. Yöneticiler, kendilerini güvenilir hissettiklerini ve sunucuyla veya ağla ilgilenebileceğini ve ipucunun üstünde kaldığından emin olmasını ister.

Çoğu kişi, “opera” yı atmanın ilk adımı olarak bir yardım kanalında yardım etmenizi önerir. Bu doğru değil. Yardım kanallarında yardımcı olmak * bir IRCop pozisyonu için değerlendirilmenizi garanti etmez * . Aslında, tanınan “oper wannabes” hem yardım kanalları hem de yöneticiler tarafından göz ardı edilmektedir.

IRC Operatörlerinin önem sırasına göre azalan üç görevi vardır:

Onların yöneticisine yardımcı olmak ve sunucularını korumak.
Yöneticilerinin ağın çalıştırılmasını ve şebekeyi istediği şekilde korumasını sağlama.
Ağ kullanıcılarına sorunlarla yardımcı olma.
Bu üçüncü görev öncelikle bir operin “boş zamanlarında” seçtikleri takdirde yapılır, bu nedenle eğitim ve yardımcı olarak deneyim önemli bir ihtiyaç değildir. Çoğu sunucunun, kanıtlanmış bir yeteneğe sahip bir operatı olan ve kullanıcı tarafından şüpheli kayıp veya çalınan parolaların iddialarını araştıran bir CSOP (Kanal Hizmetleri Operatörü) olarak daha doğrudan çalışmasını isteyen bir operasyona (genellikle sunucu yöneticisine) sahip olması , takma adlar, kanallar, taciz vb.

Yardım kanallarının çoğu zaman yalnızca bir O: Hattı kazanmaya yardımcı olan insanlarla ilgili bir problemi vardır. Görevlerimiz ve IRC Operatörleri görevlerimiz küçük bir çakışmaya sahiptir, ancak bir O: Hattı edinmek için “ilk adım” değiliz – bu yüzden HELP’e yardım edin ve * NOT * bir IRCop olmak için yardım edin .

Bir IRC Operatörü olarak çalışmak, güven ve sorumluluk konumunda olduğu için eninde sonunda aşağıdakilere yol açacaktır:

İnternet ve IRC’nin mümkün olan en iyi şekilde nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinin.
Çoğu MobiLFm sunucusu FreeBSD kullandığından mümkün olduğunca Unix sistemleri hakkında bilgi edinin.
Kanal AOP ve SOP olarak gösterilen sorumlulukların bir sicili geliştirin.
E-posta listelerinden ağa haberdar olun
(sohbetse@hotmail.com ile başlayın, o zaman başka bir yere uzmanlık kazanırsanız, o listeyi arayın).
Yeni bir sunucuda oper olmanızı isteyen biriyle arkadaş olma şansı
(zaten bağlı olan sunuculara ihtiyaç duydukları tüm işlemciler var).
Kullanıcılara yardım etmeyi sevdiğinizi düşünüyorsanız, ağın yardım kanallarından birine katılmaktan çekinmeyin. Elinizi denemek için kullanabileceğiniz çok çeşitli seçenekler var (aşağıdaki listeye bakın). Bununla birlikte, bunların birçoğu kapsamlı bir eğitim programı ya da kapsama alanındaki uzmanlığınızın kanıtını gerektirir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
336 okuma
22 Kasım, 2017
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?