MobiLFm mIRC Sohbet

MIRC ile Başlarken

Genellikle mIRC ile başlamak için sadece birkaç dakika sürer. Aşağıdaki kılavuz, mIRC’yi indirme ve kullanma ilk birkaç adımında size yol gösterecektir.

Eğer mIRC kullanmaya başlamadan önce, gerekecek indirmek ve yüklemek onu. Bunu zaten yapmışsanız, bu adımı atlayabilirsiniz.

Tıklayarak indirebilirsiniz mIRC burdan . Aşağıdakine benzer bir indirme penceresi görünmelidir. Çalıştır veya  düğmesini tıklatmalısınız .

 

 

 

 

 

 

 

İndirme tamamlandığında, mIRC yükleyici görünecektir. Yükleyicideki adımları takip etmeli ve mIRC’yi takmalısınız.

Masaüstünüzdeki veya Windows Başlat menünüzdeki mIRC simgesine çift tıklayarak mIRC’yi çalıştırın. Daha sonra IRC’ye bağlanmak için kullanabileceğiniz Connect penceresini görmelisiniz .

Tam Adınız ve E-posta Adresiniz için bir şey girmeniz gerekecektir . Bunlar gerçek tam adınız ve e-posta adresiniz olmak zorunda değildir .

Daha sonra Takma Adınızı ve Alternatif takma adınızı seçmeniz gerekecektir . Bunlar, diğer insanların sizi IRC’de tanıyacakları isimler.

Daha sonra Bağlan düğmesine tıklayabilirsiniz ve mIRC seçtiğiniz sunucuya bağlanacaktır. Aşağıdaki örnekte MobiLFm sunucusuna bağlanıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Bir sunucuya bağlandıktan sonra, mIRC Favoriler pencereniz açılır. Bu pencere favori kanallarınızın listesini kaydeder ve bunlara hızlı ve kolay bir şekilde katılmanızı sağlar.

#mIRC gibi bir kanalın adını yazabilir veya listeden bir kanal seçebilirsiniz. Daha sonra Katıl düğmesini tıklayabilir ve mIRC seçtiğiniz kanala katılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Aşağıdaki pencerede, Eski IRC ağında #mIRC kanalına girdik ve takma adım Azra. Kanalda 79 kişi var.

Artık “selam kızlar ben geldim :))” gibi bir mesaj yazabilir, giriş tuşuna bastığınızda, umarım size birkaç selam verirsiniz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Bir sonraki adım, Araçlar menüsünü açıp Kanallar Listesi menü öğesini seçerek bu ağdaki aktif kanalların bir listesini almaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu, aşağıdaki kanalların listesini almak için kullanabileceğiniz Kanallar Listesi penceresini açar. Bu örnekte, Sohbet kanallarını aramak istiyoruz, bu yüzden Sohbet kelimesini yazdık .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi Liste Al düğmesini tıklatabilirsiniz ve mIRC ağdaki aktif kanalların listesini alacaktır.

Mobilfm.net gibi daha büyük ağlardan bazılarının binlerce kanalı olabilir, bu yüzden sabırlı olun – bazen tam listeyi almak birkaç dakika sürebilir.

Giriş bittiğinde, onlara katılmak için kanalları çift tıklayabilir veya diğer seçenekler için sağ tıklayabilirsiniz.

6. Tebrik ederiz! Bir IRC ağına bağlandınız, bir kanala girdiniz ve ilk mesajınızı yolladınız! Ayrıca bir ağdaki aktif kanalların bir listesini de aldınız.

MIRC ve IRC dünyası artık keşfedilecek. İyi şanslar ve iyi eğlenceler 🙂

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
137 okuma
12 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?