MobiLFm Sohbet Etmek

Çocuğum sohbet etmek isterse nelere dikkat edilmelidir? Ne olabilir, olası tehlikeler nelerdir?

Gerçek dünyadaki ebeveynler çocuklarının arkadaşlarıyla ve buluşma yerleri hakkında bilgilendirildikleri gibi, internetteki en sevdikleri yerleri de bilmelidirler. Çocuklar evde bilgisayarlarıyla korunmuş gibi görünseler de, sohbet ederken risk ve tehlikelere maruz kalabilirler.

Katılımcılar sohbet anonim olduğundan, bir yetişkin, bir çocuk veya genç olarak geçirmek ve bu yolla tanıdık ayrıntıları ve adresini öğrenmek veya gerçek toplantı için karşılamak için düzenlemek için bir sohbet katılımcının güvenini gizlice deneyebilirsiniz.

Ama aynı zamanda sohbetin kendisi de çirkin deneyimlere varabilir. Sohbetler çoğu önemsiz şeyler hakkında, ama flört ve seks de çok popüler. Sohbet diyaloğunda cinsel taciz ve suiistimaller çocukları şaşırtabilir ve korkutabilir.

Bu yüzden yönetilen çocuk sohbetleri kesinlikle tavsiye edilir. Çocuklar ve gençler için derecelendirilmiş sohbetler listesi şu adreste bulunabilir:

Www.MobiLFm.Net

İsteğe bağlı olarak, bazı web sohbetler olması ve sadece (Chatter dilinde “fısıltı”) bireysel sohbet katılımcıları veya ayrı sohbet odalarında (özel odalar veya SEPS) seti ile iletişim kurabilir. Böyle separeler çocuklar için tabu olmalı. İki dereceli iletişimsiz ortamda burada gizlenen tehlikeler çok büyük.

 

Pratik ipuçları:

  • Çocuğunuza çevrimiçi iletişimin olası tehlikeleri ve riskleri hakkında bilgi verin.
  • İlk sohbete katılın ve birlikte bir teklif seçin. Hedeflenen sohbet odası veya oyun veya haberciye kaç yıl izin verildiğini not edin.
  • Sık sık ve sık sık iletişim yetenekleri olan çevrimiçi oyunlar oynamaktan hoşlanan çocukların bu sohbetten uzak durması zordur. Ebeveynler için, bu kontrol etmek kolay değildir. Çocuğunuzun hangi sayfalarda, oyunlarda ve ağlarda olduğuna dikkat edin ve güvenlik ayarlarını kontrol edin.
  • Sohbetin iyi ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin.
  • Çocuğunuzla konuşun; Çocuğunuz, cezalandırma korkusu olmadan olası olumsuz deneyimlerinizi size emanet edebilmelidir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
152 okuma
9 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?