MobiLFm Sohbette

 “MobiLFm” nedir?

MobiLFm, canlı akış ve sohbetin birleşimidir. Platformda, canlı akış İRc,Mirc,Script çevrimiçi dünyayı görebilir ve bağlı bir canlı sohbet yoluyla diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilirsiniz. Yani MobiLFm bir görüntülü sohbet değil, ama bir görüntülü sohbet özelliği ile akış platformu: onunla, gerisi sohbetler üzerinde bir kişiyi ve canlı Kullanıcı gösterir (ve genellikle öyledir).

Şartlar göre böylece daha genç burada seyahat ve Script, veya cep telefonu kamera hakkında alenen kendilerini, MobiLFm.Net 3 yıl bitti ama hiçbir onay yoktur.

Özellikle çocuklar ve gençler, olabildiğince çok “beğeni” toplamak, kitlenin olumlu onay tıklamalarını toplamak istiyorlar. Açıkladığınız daha samimi ayrıntılar, bir Beğenme kazanma olasılığı artar – gençlerin mahremiyetini ve gizliliğini daha lezzetli hale getirmek isteyen ebeveynler ve eğitimciler için gerçek bir sorun.

Çocuklar ve ergenler, özel verileri açıklamaya ve kendilerini savunmasız hale getirmeye eğilimlidirler.

Sohbetlerdeki yaygın kısaltmalar yazım sorunlarına neden oluyor mu?

Sohbette, hızlı bir şekilde yazmak ve iletişim kurmak istediğiniz şeyi kısaca ifade etmek anlamına gelir. Çevik karalamalar için bile, söylemek istediğiniz her şeyi yazmak uzun vadede can sıkıcıdır. Hızlı olmalı.

Sohbetler, kısaltmalar ve suratlar gibi özel karakterler kullanarak kendi dilini geliştirdi. Örneğin bir ” ehehe”, ” Göz kırpan” anlamına gelir ve sohbet katılımcısının bir ifadede gülmesi gerektiği anlamına gelir. Vedalar bir CU (= = “Yakında görüşürüz!” “Görüşmek Üzere”), A YOLO (= “You Only Live Once” “hayatınızın keyfini çıkarın!”) Ile yürütülen bir iyi niyetli arkadaşlar acclamation mı. Ek olarak, genellikle eşanlamlı: Hızlı yazım yazımdır.

Ebeveynler için, her ikisi de endişe verici bir sebep olmamalı – uzmanlara katılmıyorum. Bazı insanlar sohbetler içinde kendi konuşma tarzlarını bulurken, kendilerini ifade etmenin akıllıca ve yaratıcı bir yoludur. Diğerleri bunu yazma kültürümüzün çöküşü olarak görüyor. Hakikat, muhtemelen bir yerdedir ve alternatif detaylı ve doğru yazımın telafisi kadar sohbetin kapsamı (süresi, sıklığı) tarafından etkilenir.

Ortak kısaltmaların ve suratların bir listesi burada bulunabilir:

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
146 okuma
9 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?