Neden el bakımına ihtiyacımız var?

El bakımı
Eller muhtemelen vücudumuzun en çok vurgulanan kısmıdır. Ne yaparsak yapalım, ellerimizi kullanırız ve devamlı soğuk, ısı, kir ve diğer maddelerle ilişkiye girerler. Fakat sabunla düzenli olarak yıkamak (elbette ki kesinlikle gerekli) cildin ellerindeki nemi giderir ve kurutur.
Neden el bakımına ihtiyacımız var? El Bakımı İpuçları ve Püf Noktaları nelerdir. Eller, gün boyunca havaya, günlük yaşamlarımızda temas ettiğimiz detaylı yüzeylere ve ürünlere maruz kalır. Bu nedenle bilhassa eller sık ​​sık gerilim altındadır ve ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Ellerdeki cilt de oldukça ince – neredeyse yüz kadar ince. İçlerinde yalnızca birkaç sebase bez yer alır ve yağlı doku yada subkutan doku pek yoktur. Bu nedenlerden dolayı, kurumaya ve yaşlanmaya çok çabuk eğilim gösterirler (ki bu da sonucunda kırışıklıkları ve karanlık yaş noktalarını fark eder). El bakımı bilgisi

Elin içi çok ter bezi var, ancak ciltte su iyi bağlanmıyor. Ve sonra, sabun ile el yıkama, metro kapıları, klavye ve aynısı gibi tüm gün öğeler üstünde tutan temizler ve bulaşıkları yıkar ve böylelikle elleri her açıdan hücum eden alabilmek. Çatlamış şekerler, ellerin kuru ve fazla titiz yanakları ve çatlamış cilt benzeri sorunlar sonuçlardır. Bütün bu nedenlerden dolayı, ellerde deri bilhassa nemlendirmek amacıyla ve koyunda yaşlanma gerginlik ve cildi güvenliğini sağlamak amacıyla bakımı için önemlidir.

El banyosu – sıvı nemlendirici
Eller için bir banyo bunun için iyi bir fikirdir. Ellerinizi ortalama 10 dakika banyoya bırakmanız yeterli olacaktır ve daha sonra tazelenmiş ve tonlanmış bir cilde devam edebilirsiniz. Elbette beden banyosu için spesifik bir ürün ve ya banyo katkısı içeren bir el banyosu satın temin edebilirsiniz. Ancak şu anki yiyeceklerden bile varlıklı bir el banyosu yapabilirsiniz. Süt, Kleopatra’ya yalnızca ipeksi titiz cilde yardım etmedi, yanı sıra cildi nemlendiriyor. En iyisi biraz zeytinyağı karışımı ile karıştırıp ellerinize daldırın. İyi bir dolaşım için karışımı ocakta ılık olarak hazırlayın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
171 okuma
31 Ocak, 2018

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?