Sohbet katılımcıları

Çocuğumun sohbete hakaret, taciz veya taciz edilmesi durumunda ne yapabilirim?

Çocuğunuzla sakin ve anlayışlı konuşun ve sohbet deneyimi MobiLFm.net hakkında konuşmak için onları motive edin. Çocuğunuzun soruları, endişeleri veya korkuları için açık bir kulağa sahip olun.

Taciz oluşmuşsa, mümkün olduğu kadar belgelenmelidir. Bir ekran özelleştirmek için (Druck / Baskı düğme baskı, açık Word, Ctrl + V baskı, akıllı telefonlar ve tabletler de, işletim sistemine bağlı olarak prosedürü farklıdır, alternatif olarak bir ekran uygulama yükleme olabilir). Sohbet katılımcılarının sohbet odasını, tarihini, saatini ve takma adlarını yazınız.

Soruşturması gereken sohbet sağlayıcısına başvurun. Operatör cevap vermezse veya taciz ciddi ise polise gitmekten çekinmeyin. Polis, bu tür olayları ciddiye alır ve her reklamı takip eder.

Çocuğunuz sohbet odasında etkin olmaya devam etmek istiyorsa, sohbetin güvenlik ayarlarını kontrol edin. Bunlar kararınıza uymuyorsa, çocuğunuza alternatif olarak yaş, uygun veya yönetilen bir sohbeti önerin.

Skype ve WhatsApp – çocuklar için bir şeyler sunuyor?

Web sohbetinin tersine, sohbet özel bir program ile küçük bir grupta, Skype veya ICQ gibi internet üzerinden ücretsiz olarak indirdiğiniz bir haberci veya bir mesajcı uygulaması ile çalışır.

Elçi, hangi arkadaşların, akrabaların veya meslektaşların doğrudan onlara mesaj yolladığını gösterir. Messenger da genellikle üyeler arasında hızlı sohbet değişimlerine izin veren ağların ve toplulukların bir parçasıdır.

Geçmişte, Messenger sadece bilgisayar içindi, bugün çoğu sağlayıcı mobil iletişime geçti. WhatsApp gibi Smartphone ve  için Messenger Uygulamaları bir patlama yaşıyor. Çoğu, iki yönlü diyalogun ötesine geçer ve ayrıca gruplar halinde iletişime izin verir. WhatsApp çocuklar için sadece şartlı olarak ve şartlara ve koşullara göre sadece 16 yıl izin verilir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
134 okuma
9 Mart, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?