sohbetler

. Sohbet etmeye başlamadan önce öncelikle katılım kurallarına uyun. Aksi takdirde, topluluktan atılmış olabilirsiniz. İlk defa yapıyorsanız, sohbet odasının çalışma biçimini hissetmek için farklı sohbet odalarını kontrol etmelisiniz. Bu muazzam bir şekilde size yardımcı olacaktır. Kendi sohbetinize başlamadan önce vakit ayırın ve farklı sohbet odalarını ziyaret edin.

. Sohbete başladığınızda daima kendinizi tanıtın. Sanki biriyle gerçek bir ortamda buluşmak gibi bir şey. Merhaba demek ve başkasına kim olduğunuzu bildirmek önemlidir. Ekran adınız yeterince iyi olmalıdır, çünkü sizinle ilgili kişisel bilgilerinizi ilk kez tanıştığınız birine açıklamamalısınız.

. Asla küfür veya rahatsız edici bir dil kullanmayın. Sohbetinizi her zaman temiz tutun. Yemin etmeni istese de, diğer kişi hiç hoşuna gitmeyebilir. Kim çok yemin eden biriyle konuşmak ister? Diğerini çok iyi tanımıyorsun ve rahatsız edici bir dil kullanırsan, diğerinin hemen konuşmasını bırakması muhtemeldir. Eğer diğer kişi küfürlüysa derhal sohbet etmelisiniz. Ayrıca, ev sahibi hakkında bu konuda biraz harekete geçebileceğini uyarabilirsiniz. Küfreden kullanıcılarla yüzleşmeniz gerekmez.

. Yazılı iletişimin temel kurallarını anlamalısınız. Bütün kapaklara bir şey yazmayın çünkü kaba olarak kabul edilir. Bağırmaya benzer. Çok gürültülü iseniz ve başkalarına bağırırsanız, kim sizinle sohbet etmek isteyecektir? Gözü çok rahatsız ediyor ve bunu yapmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca tüm konuşmaları yapmamalısın. Bir diyalog olduğunu unutmayın, monolog değil. İletişim, bunun iki yönlü bir cadde olduğu anlamına gelir ve böylece diğer kişi de konuşma şansına sahip olmalıdır. Tüm konuşmaları yaptığınızda, sıkıcı olur ve sohbet etmek için ortak bulmanız sizin için çok zor olabilir. Sorulara ve yorumlara her zaman cevap verebilirsiniz. Sohbetin ilginç olmasını sağlamaya çalışın, böylece ikiniz de ilginç buluyorsunuz. Sadece sizin, erdemleriniz ve yaptıklarınız hakkında konuşmaktan kaçının.

. Sohbette başka biriyle sohbet ederken, ekran adlarını kullanmanız gerekir. Diğer kişinin onunla konuştuğunuzu bildiğinden emin olmanıza yardımcı olur. Bazen sohbetler çok hızlı bir şekilde ilerleyebilir ve diğer kişi ona sesleniyorsanız emin olamayabilir.

. Asla fazla kişisel kalmayın. Sohbet odasında gerçek adınızı ve herhangi bir kişisel bilginizi asla açıklamamalısınız. Eğer diğerini çok iyi tanımıyorsanız, hiçbir zaman kişisel bilgilerinizi açıklamayınız.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
163 okuma
28 Ocak, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?