Sohbette

Gülümseme
Gülümsediğiniz zaman bütün dünya gülümseyecek. Sohbet odalarında yaptınız her çenebaz,lık Çok çene yap çok dikkat çek özgürce kendinizi gösteremeyebilirsiniz, ifadeler ve diğer bu tür seçenekler size sohbet ettiğiniz ortağa gülümsediğinizi bildirmenize yardımcı olabilir. Bir yabancıya sohbette yaklaşırken sinirlenme. Rahat ol ve doğal görünmesini sağlamalısın.

Bir görüşme karşılıklı bir deneyimdir 
Başkasıyla çene çalarken karşılıklı deneyim olmalıdır. Ne diyeceğini bilmediğinden endişelenmenize gerek yok. Sohbet görüşmesini başlatabilmenize rağmen, oturum boyunca taşımanız gerekmez. Ateşi basitçe başlatın ve doğal olarak yanmasına izin verin.
İlgi 
göstermek Herhangi bir iletişimde diğer kişiyle ilgilenmek çok önemlidir. Bununla birlikte, çok kişisel olmamalı ve çok derin kazmaya çalışmamalısınız, çünkü diğer kişi onu sevmeyebilir. Nazik, çok sorulmayan sorular diğer kişiyle gerçekten ilgilendiğinizi göstermektedir. İnsanlar kendileri hakkında konuşmaktan hoşlanıyor ve onlardan kendileri hakkında konuşma fırsatı verdiğinizi sorarak. Ayrıca konuşmanın devam etmesine yardımcı olacak. Onlara kendileri hakkında soru sorabilirsiniz, muhtemelen sizi daha çok sevecekler.
Sohbeti,geveze,çenebaz,konuşan İnsanlar çenesi düşük ”çenebaz”  insanlardır
açma Sohbet başlatırken sohbeti açmaya çalışmalısınız. Ateşi doğru şekilde başlatmanız çok önemlidir. Açık uçlu sorular sormanız önemlidir çünkü konuşma devam edecektir. Yalnızca evet veya hayır cevabı olan kapalı uçlu sorular sorarsanız, konuşmayı sıkıcı hale getiremez, aynı zamanda sohbeti sona erdirme olasılığını artıracaktır. Açık uçlu sorular diğer taraftan daha fazla yanıt almanıza yardımcı olacaktır.

Mizah kullanma Mizah, insanların daha iyi yapışmasını kolaylaştırır. Konuşmanızı komik hale getirirseniz, insanlar sizinle konuşmak ister. İnsanlar her zaman mizahı takdir ederler ve konuştuğunuz kişiyle daha güçlü bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Mizahın sohbetten doğal olarak akmasına izin vermelisiniz. Bahsettiğiniz şeyle alâkalı şakalar kullanmaya kalkışırsanız konuşma yapabilir ve sizi diğer kişiye sıkıcı ve garip kılar. İkiniz de konuşma sırasında bir şeyler üzerinde gülünebilirseniz, size samimiyet hissi yaratmada yardımcı olacaktır. Sohbet odasında böyle bir konuşma daha uzun sürecek ve ikisi için de ilginç olacak ve ileride aynı kişi ile konuşma imkânı olacaktır.

Kendi kendine düzenle
Sohbette başka biriyle konuştuğunuzda, ona hayatınızın tüm detaylarını vermeniz gerekmez. Kahvaltıda ne yediğini bilmemek ilginizi çekebilir. Bu, diğer kişinin ilgisini çeken bir şey olmalıdır. Bu yüzden, o dakika ayrıntılarını bir kenara bırakın ve sohbet sırasında ilginç ve önemli şeyleri paylaşın.

Çenebaz anlamları
Çenebaz çok konuşan birine denir.
çenebaz çevresinde çok konuşan ve çok bilgili oldunu sanan bir insanın çeneside düşük olur
yani aklına ne gelirse onu konuşur kısaca geveze zamansız ve ansız konuşan birisine denir
çenesine yani konuşmasına güvenen bir insanla gevezelik yapamasın seni dinleyemes fazla
hep kendi bildini söyle buna çenebaz,cambazı derler ağzın çene yapıyorsa sen aç kalmasın.

MobiLfm, Özgürce kadınlar ve erkeklerle canlı sohbet edebileceğiniz ücretsiz bir sohbet odası web sitesidir; Türkiye, ankara, İstanbul, İzmir ve dünyanın dört bir yanından gelen rasgele İnsanlarla, aynı anda birden çok sohbet odasında ve Sohbet grupları, bölgenizde yaşayan kızlar ve erkeklerle özel görüşmeler yapmak için istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
217 okuma
27 Ocak, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?